Kde se vzalo TDJM?

Abych pravdu řekl – nevím. Poprvé mi o tom řekl Luboš Matějů. Bylo to asi před sedmi lety, když jsme se přestěhovali na Jižák. Hledal jsem nějaký delší okruh pro ukojení svých klasikových choutek a Luboš mi poradil, že Jižák se dá cca za dvě hodiny oběhnout. Že prý to běhal i Ropák. Tak jsem vyrazil a nestačil se divit, že se největší sídliště v zemi dá obkroužit vcelku zajímavou přírodou.

Od té doby jsem Tour de Jižní město (už si taky nepamatuju, jestli jsem název vymyslel já nebo jsem ho někde převzal) absolvoval několikrát. Vždycky mě ale mrzelo, že se s tímhle zážitkem nemůžu s někým podělit. Kromě blogu samozřejmě (článek 1, článek 2), ale ani sebelepší čtení nenahradí opravdové proběhnutí.

MČR na dlouhé trati se už neběhá, MČR na klasice by mi Béďa s Aljošou nepřiklepli, takže jsem se rozhodl, že na Jižáku uspořádám Pražskou zimní ligu. Delší tratě si dají regulérní TDJM, kratší se podívají především na Trojmezí – ostrůvek divočiny mezi sídlišti, který (zatím) ustál choutky developerů a politiků.

K realizaci závodu mě nakopnul Příba, který na Trojmezí pořádal MTBO ligu. Najednou jsem měl OB mapu za barákem! A když mi poskytnul i slepenec skoro celého Jižního Města, nadchnul jsem se ještě víc. I díky těmto podkladům vzniká mapa, která bude pokrývat přes 40 kilometrů čtverečních. Hlavní poděkování míří k firmě Seznam.cz (podklady z Mapy.cz) a oddílům, které poskytly OB mapy (PGP, SCP, EKP).