Novinky

22.12.2013 08:10

Do sekce fotky jsem přidal mapy se všemi tratěmi. Hosting zredukoval kvalitu, proto dávám i odkazy ke stažení:

jizak-PZL_2013-A.jpg (2,1 MB)
jizak-PZL_2013-B.jpg (2,1 MB)
jizak-PZL_2013-C.jpg (831,2 kB)
jizak-PZL_2013-D.jpg (828,5 kB)

21.12.2013 16:24

Děkuji za hojnou účast, trochu jsem se toho bál, ale nakonec to bylo pohodové. I policajti kolem v klidu projeli. V sekci fotky je pár fotek, víc jsem nestihl. V sekci diskuze můžete debatovat o závodě (např. kudy to bylo lepší kolem přehrady). No a konečně v sekci výsledky jsou výsledky. Reklamace mi posílejte mailem (někoho jsem musel vyčítat z krabičky, protože si nevyčetl, někdo si nenechal zapsat čas na startu, někdo přijel ale běžel jen s dětma atd.)

Kdo by měl zájem, zbylo mi ještě pár map (čisté 7ks, B-6ks, C-3ks, D-5ks). Na požádání přivezu na nějakou PZL nebo pošlu poštou, cena furt stejná (30,- čistá+B, 10,- C+D). Kontaktujte mě mailem (jan.mrazek(zav)email.cz).

Nejen pro pořadatele jsem sepal článek o tom, jak si "ulehčit" práci při použití SportIdentu. Budu rád za tipy, jak pořádat lépe.

Jo a našla se buzola.

soutěž o nejlépe vyplněnou průkazku a zároveň nejhezčí ražení vyhrála Katka

a co ty? máš už Jižák vylepený na záchodě?

18.12.2013 20:52

Přihlášky jsou definitivně ukončeny, zkontrolujte se v seznamu přihlášených a případně nahlaste změny v číslech čipů. Na místě bude od každé kategorie pár volných map.

18.12.2013 13:27
  • prezentace: 9:00-10:00, bude vás spousta, buďte trpěliví, po zaplacení dostanete popisy a průkazku – podepsat!!! (viz vzor)
  • start: každý kdy chce mezi 9:10 a 10:10, po oražení startovací krabičky si berete mapu a vybíháte, kdo nemá SI čip, bude mu u startovací krabičky zapsán do průkazky čas startu
  • průběh závodu: SI vynulovat, orazit start, na kontrolách voskovkama do průkazky (D „normální“, ostatní „pohled“ - viz vzor), orazit SI v cíli, vyčíst SI + odevzdat průkazku, kdo nemá SI pro toho končí závod odevzdáním průkazky u vyčítání (můžete předbíhat) a zapsáním času
  • kontroly: červený fáborek + voskovka, na místech kde hrozí odcizení budou na zemi papírové lístečky (ty nemusíte brát, je to jen informace pro vás, že jste dobře, ale kontrolu někdo čórnul)
  • mapy: C a D 1:15 000 vel. A4, A a B 1:16 000 trochu větší A3, nejsou v mapníku, kdo moc na blízko nevidí, tomu doporučuju brejle
  • boty: asi bude bahýnko, takže krosovky nebo orientky, C a D to v nouzi zvládnou i s hřebíkama, A a B taky, ale budou cca 20 minut cvakat
  • limit: není, ale v cíli budu cca do 13:30, kdo to nestihne, nahlásí čas mailem nebo SMS (724 767 424)
  • úschova věcí: klíče od aut pohlídám (ideálně i s techničákem:) ), věci nouzově taky (ale jen těm, kteří to zvládnou pod 3 hodiny)
  • čisté mapy: k prodeji po doběhnutí - kdo si rezervoval, má ji jistou, navíc bude pár kusů
  • přeběhy: pokud je na postupu vyznačen jeden nebo více průchodů ) ( jste POVINNI jeden z nich použít, trest za neuposlechnutí je pomníček u dálnice
  • opatrně: přes nejfrekventovanější silnice je trať vedena podchody, nadchody a přechody, ale i na těch ostatních dávejte bacha!!!
  • suchou nohou: Botič je buď široký, nebo hluboký, nebo zamrzlý. A mrznout nebude, tak ho nezkoušejte brodit...
  • a jako vždycky: všichni běží na vlastní nebezpečí (resp. svých zákonných zástupců), kdyby se vás někdo ptal, tak běžíte jen tak pro radost, nic organizovaného!

Vzor průkazky: pro kontrolu ražení je nejlepší psát voskovkama pořadí kontrol, pokud nebudete stíhat, stačí jen načárat, pokud se budete neudit, můžete mi něco hezkého nakreslit. Ale hlavně se podepište! Loni "podpisovým" testem neprošla zhruba třetina závodníků... Na vyžádání pak průkazku vrátím jako suvenýr.

18.12.2013 07:12

Vzhledem k tomu, že se vás už moc nepřihlásilo a také protože měním systém startu na individuální (tím padlo největší omezení závodu - přetlak na kontrolách), můžou všichni, co se přihlásili (resp. přihlásí ještě dnes), běžet (jet) "normálně". Seznam přihlášených postupně aktualizuji.

Zároveň vás prosím, abyste se domluvili do aut, přiběhli z domova nebo využili MHD, abysme se na parkoviště vešli.

START: individuálně na krabičku, pouze mezi 9:10 a 10:10! Kdo nemá SI čip, dostane na startu startovní čas a v cíli při odevzdání průkazky mu bude zapsán cílový čas (ale radši si to měřte i sami).

Kdo nestihne odstartovat do 10:10 nebo ho body do PZL nezajímají, nebude ve výsledcích, nebudu na něj čekat v cíli a tedy může startovat kdykoliv do cca 13:30.

Podrobnější pokyny budou následovat.

05.12.2013 08:34

Kdo si není jistý, do čeho vlastně eventuelně půjde: bude to orienťák, bude to terénem (nutné přeběhy po silnicích a sídlištěm max. 10%), čekají vás volby, dlouhé postupy, sprintové rozhodování, middlová mapařinka a do toho všeho výhledy na všemožné atrakce Jižáku. Mapa obsahuje jak profláklé partie, tak dosud neprozkoumaná zákoutí. Je v UTM33, kontroly jsou zaměřeny GPS, takže když se ztratíte, bude to jen vaše chyba :) Jen připomínám, že kategoriím A a B zbyde mapa s tratí a zmuchlaná ze závodu, kategorie C a D mají „jen“ oblast, co se vejde do A4. Pokud tedy chcete čistou o-megamapu 1:16 000 formátu SRA3 (omezení digitálního tisku v Žaketu) rezervujte si ji v přihlášce nebo mailem. Určitě stojí za to – já sám ji už mám vylepenou na WC!

Taky je mi jasný, že spousta lidí se rozhodne až podle aktuálních sněhových podmínek. Ale Vánoce jsou letos dlouhé, takže vám lyžovačka neuteče, navíc v Jizerkách bude před Vánocema „přepražákováno“.

Kdo neví, jestli jet MTBO nebo běžet (případně LOB, NOB, HROB, OBSONKK): vyberte si v přihlášce jedno a do poznámky připište druhé, ať mám dost map. Rozhodnout se pak můžete až v pátek před závodem (samozřejmě jako MTBO lze jet jakoukoliv trať).

Stejně jako loni bude možné si trať zaběhnout samostatně i v neděli a pokud bude zájem, nechám tam kontroly až do nového roku (ovšem je možné, že voskovky sežerou srnky případně bezdomovci). Sběr kontrol vítán :)

A jak budou mapy vypadat?

25.11.2013 21:01

Není 42, ale JIŽÁK! Protože jenom on vám odpoví na otázky: Kde je v Praze největší koňská pastva? Kolik zatáček má Botič? Jaká je hustota bezdomoveckých příbytků v Praze? Jak se neztratit mezi 100+1 paneláky? Je na Jižáku víc rybníků nebo sloupů elektrického vedení? Je Trojmezí jen mýtus nebo opravdu existuje? Kde je největší labyrint slepých průchodů? Jaké UFO přistálo na Hrádku? Je to kratší kolem Přehrady zleva nebo zprava? Vyhraje bajker nebo běžec? Kde bydlí Báša, Prochor, Sildi a dalších 1000 a 1 orienťák? Dají se stihnout vánoční nákupy cestou na devítku? Kolik ZŠ a MŠ stejného půdorysu je na Jižáku?

06.11.2013 07:44

Přidán rozpis a spuštěny přihlášky. Upozorňuju na tři věci:

1) vemte si SI čip (bude sloužit pro měření času, prosím nezapomeňte ho, loni jsem moc nestíhal), kdo nemá a nikdo mu nepůjčí, tomu změřím čas ručně (tak si to radši ještě stopujte sami).

2) PZL je možné jet také jako MTBO - kontroly budou v blízkosti cest, mapa nebude v MTBO klíči, nebude se to počítat do žádné ligy, ale bude to pěkný trénink. Jestli bude hodně sněhu, tak se PZL může jet i jako LOB :)

3) Na Jižáku bydlí spousta orienťáků, takže pro zájemce budou po závodě k prodeji mapy bez tratě - za 30,- orienťácká mapa velikosti A3 celého Jižáku v měřítku 1:16 000.

Ukázky mapy:

01.11.2013 20:32

Než sepíšu rozpis, přečtěte si něco o TDJM a o mapě.

25.09.2013 13:01

předrozpis jihoměstské zimní klasiky

  • sobota 21. 12. 2013 dopoledne
  • Praha - Jižní Město
  • tratě plus mínus 6, 9, 14 a 19 km
  • O-MEGAMAPA Jižák 2013 - cca 1:15 000
  • terén, les, asfalt, tráva, paneláky, rybníky, pole